
Koronavīruss var stipri pasliktināt autobūves nozares stāvokli. Krīzes rezultātā būs miljoniem nepārdotu mašīnu un ražotāju finanšu zaudējumi. Bet ko var gaidīt pircējiem? Autobūves un Koronavīruss: kas notiek ar nozari?
Pasaules tirgus šobrīd nav labākajā stāvoklī. Ķīnā tika slēgtas vairākas automobiļu un komplektējošu rūpnīcas. Apstājās rūpnīcas Tesla, Hyundai, Ford, Toyota, Honda, Nissan un citi. Nav rezerves daļu.
Ķīnas autorūpnīcu darbs nav pilnībā atjaunots, turklāt pašlaik ir slēgta Eiropas ražošana.
Automobiļu koncerni koriģē mašīnu ražošanas plānus. Bet arī pieprasījums krīt. Ķīnā auto pārdošana samazinājās 9-12 reizes.
Tesla paziņoja, ka šī gada pirmajā ceturksnī pārdošanā būs mazāk Model 3.
Nissan aizturēs rūpnīcas darbu Sanktpēterburgā, ja Ķīnā tuvākajā laikā netiks atsākta komplektējošo izdošana.
Dienvidkorejā uz laiku ir apturēta Hyundai rūpnīcas darbība (40 procenti no šīs markas).
Februārī tika paziņots par Palisade krossoveru montāžas atcelšanu. Tāpat uzņēmums samazināja plānus par pārējo modeļu ražošanu šā gada pirmajā un otrajā ceturksnī. Mašīnu montāžas apturēšana.
Bet tas var būt tikai sākums. Strauja Koronavīrusa izplatīšanās pasaulē draud destabilizēt citu auto rūpnīcu darbu.
Ķīnā pieprasījums ir nokritis 9-12 reizes. Pieprasījums ir samazinājies arī Eiropā. Un šī tendence tikai pieaugs. Pērn Ķīnā jaunu auto realizācijas apjoms samazinājās par 6%. Eiropā 2020. gada janvārī saloni realizēti par 7,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Dažās valstīs kritums pārsniedza 10%.
Francijā pārdošana samazinājās par 13,4%.
Volkswagen ir fiksēts pārdošanas samazinājums par 0,4%, PSA (Peugeot, Citroen) – par 12,9%, Renault – par 16,3%, Daimler – par 10,4%, Ford – par 22,7%.
Pārdošanas samazinājumu skaidroja patērētāju negatīvās gaidas sakarā ar jaunām ekonomiskajām krīzēm. Koronavīrusa dēļ kritums var būt spēcīgs
Latvijas tirgus ir diezgan mazs. Daudzi koncerni nogādā auto uz Latviju pēc atlikušā principa. Pasaules deficīta gadījumā Latvijas iedzīvotājiem būs jāpagaida. Kaut arī dažos salonos teikts, ka deficīts nebūs. Saloni ir sagādājuši pietiekamu skaitu populāru modeļu. Līdz brīdim, kad deficīts nebūs. Linkerr turpina pārraudzīt situāciju un ziņot par tās maiņu.