
Transpotlīdzekļi dažkārt salūzt visnepiemērotākajās situācijās. Neatkarīgi no tā vai tas atgadās stāvvietā, garāžā vai uz ceļa, dažkārt nākas izsaukt autoevakuatoru, lai transportlīdzekli aizgādātu uz tuvāko servisu. Tāpat kā automašīnām, arī evakuatoriem ir dažādi veidi. Katrs no tiem ir piemērtots dažādām situācijām un dažādām automašīnām. Kādi ir evakuatoru veidi? Kurš no tiem ir vispiemērotākais konkrētā situācijā?
Evakuators ar parasto platformu ir visai neliels. Tas var viegli piebraukt grūti piebraucamās vietās. Taču, tam ir visai maza kravnesība – šis evakuators parasti var transportēt līdz 1300 kg smagus transportlīdzekļus. Evakuatora platformai ir augts iekraušanas leņķis, kas neļauj iekraut transportlīdzekļus ar zemu klīrensu. Šis evakuators ir izdevīgs, ja nepieciešams pārvest nelielu automomašīnu, jo transportēšanas izmaksas būs zemākas kā ar lielu evakuatoru.
Evakuatoram ar hidrolisko platformu kravnesība var būt līdz pat 15 tonnām. Tā platforma autoevakuācijas laikā tiek nolaista, tādēļ var vieglāk uzkraut automašīnas ar zemu klīrensu. Šis evakuators ir lielāks kā evakuators ar parasto platformu, tādēļ piebraukt šaurās vietās ar to var būt sarežģītāk.
Evakuatoriem ar manipulatoru jeb krānu arī ir hidroliskā platforma, ko iespējams nolaist. Šāds evakuators var evakuēt automašīnu, kas noparkota starp citām automašīnām. Evakuatori ar manipulatoru bieži transportē lielgabarīta kravas, kā piemēram, buvmateriālus vai metāla konstrukcijas. Ar evakuatora manipulatoru var droši un efektīvi izvlikt automašīnu no grāvja, vai pacelt to no jumta uz riteņiem. Manipulatora celtspēja visbiežāk ir līdz 5 tonnām, bet dažkārt arī vairāk.
Evakuators ar pilnībā nolaižamu platformu līdzinās citiem augstāk minētajiem evakuatoru veidiem. Tā platforma tiek nolaista pie pašas zemes, lai varētu iekraut automašīnas ar ļoti zemu klīrensu.
Kravas automašīnu evakuators paredzēts, lai transportētu lielus autobusus vai kravas automašīnas. Automašīna uz evakuatora tiek uzkrauta tikai daļēji (uz dakšas).
Buksieris ir evakuators, kas paredzēts vieglo automašīnu transportēšanai. Bieži tiek izmantots, lai veiktu piespiedu evakuāciju automašīnām, kuru vadītājs pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, atstājis automašīnu stāvvietā, par kuru nav samaksājis. Ar šo evakuatoru iespējams evakuēt automašīnu, kas noparkota starp divām citām automašīnām.
Lielgabarīta treileris spēj transportēt lielgabarīta kravas, lauksaimniecības tehniku, citus evakuatorus, karjeru tehniku, kā arī dažādas nestandarta izmēru kravas.
Dažādās situācijās var būt nepieciešami dažādi evakuatoru veidi. Tādēļ, piesakot autoevakuācijas pakalpojumu, svarīgi sniegt precīzu informāciju, lai pakalpojuma sniedzējs to var izvērtēt un noteikt kāda tehnika un papildtehnika nepieciešama. Piesakot autoevakuatoru svarīgi minēt automašīnas modeli, stāvokli, atrašanās vietu, kā arī galamērķi un pasažieru skaitu. Ja autoevakuators izsaukts ar Linkerr platformu, pēc tā izvēles un apstirpinašanas, tas būs jāgaida no aptuveni 30 minūtēm līdz 1 stundai.